e-⁠residentsus

  Eesti on esimene riik maailmas, mis pakub väliskodanikele võimalust e-residendina osa saada oma arenenud digiriigi e-teenustest ning asutada Euroopa Liidu ettevõte 100% kaugteel ja asukohast sõltumata.

  e-⁠residentsuse kasu Eestile

  Kasvatab maksutulu Eesti riigile
  Võimestab ja mitmekesistab Eesti ettevõtlusruumi
  Suurendab Eesti mõju innovatiivse digiriigina
  E-resident saab digitaalselt allkirjastada dokumente ja logida sisse portaalidesse ning infosüsteemidesse, mis tunnistavad Eesti ID-kaarti. E-residentsus ei anna  kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ega Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba.

  e-⁠residentsus numbrites

  97468

  e-residendi staatuse saanud inimest

  176

  riigist üle kogu maailma

  23,645

  Eesti ettevõtet on loonud e-residendid

  20%

  uutest Eesti ettevõtetest on e-⁠residentide loodud

  28%

  Eesti iduettevõtetest on loonud e-residendid

  127 mln

  eurot majanduslikku tulu Eestile

  Huvitab statistika?

  Vaata siia

  e-residentide lood

  Lõuna-aafriklasest e-resident ja diginomaad: “Kui on üks riik, kus mehed vaatavad naisasutajaid imetlusega, on see just Eesti”

  Lõuna-Aafrika Vabariigist pärit e-resident Fifi Matlatse ehitab Eestis küberturvalisuse konsultatsioonifirmat Fifi M Advisory, mille ambitsiooniks on saada valdkonna juhtivaks ettevõtteks nii Euroopas kui ka Aafrikas. Hetkel on tegemist veel “ühenaise” ettevõttega, kuid lähitulevikus on plaanis meeskonda tunduvalt laiendada.

  Tuntud Soome räpparid tegid end esimeseks Eesti e-bändiks

  Soome üks suurimaid ja edukamaid räpipunte Teflon Brothers lõi käed Universal Music Estoniaga ja avaldas legendaarse Juice Leskineni loost uusversiooni «Eesti (On My Mind)». Ühtlasi sai kõigist räpparitest Eesti e-residendid.

  ELi edukaim kosmosemõjuisik: «Mina Marsile ei taha!»

  Euroopa Liidu olulisima kosmosemõjuisiku tiitliga pärjatud hollandlane Remco Timmermans on oma juriidilise pesa ehitanud Eestisse. Ta püüab ettevõttega SpaceSide OÜ maailmale selgeks teha, et kosmos ei kuulu vaid miljardäridele.

  Digiturvalisuse visiitkaart

  E-residentsuse programm on Eesti kui julge ja turvalise digiriigi visiitkaart, mille edu mootoriks on riigiasutuste tõhus koostöö. Kõik e-residendiks soovijad läbivad põhjaliku rahvusvahelise taustakontrolli, mille tagavad Politsei- ja Piirivalveamet, Kaitsepolitseiamet ning teised järelvalveorganid.

  Eesti ettevõtlus edeneb

  E-residendid aitavad kasvada Eesti kohalikel ettevõtetel. Tänu e-residentsusele jõuavad siia globaalsed ärid ja talendid, kes  elavdavad siinset ärikeskkonda, loovad töökohti ja kasvatavad kohalike firmade rahvusvahelist konkurentsivõimet.

  Virtuaalne turuplats

  Eesti ettevõtete eksporti toetaval e-residentuse virtuaalsel turuplatsil tegutseb üle 100 teenusepakkuja, kelle jaoks on programm loonud olulise ja kiiresti kasvava kliendibaasi. Turuplatsile on oodatud Eesti ettevõtted, kes aitavad e-residentidel läbi oma tugiteenuste äri arendama asuda.
  Liitu virtuaalse turuplatsiga

  Maailm räägib meist

  Eesti jätkab kaugettevõtluse kuumima sihtkohana

  Eestit külastanud ajakirjanik vahendab maineka majandusajakirja lugejatele Eesti digitaalset edulugu.

  Eesti – digitaalsete ettevõtjate sihtkoht

  Üks suurimaid Hispaania ajalehti kajastab Eestit kui ettevõtlike hispaanlaste meelispaika, läbi e-residentide lugude.

  Miks küll saksa iduettevõtjad digitaalselt Eestisse emigreeruvad?

  Saksamaad tuntakse bürokraatliku riigina - digiriik Eesti on osanud sellest kasu lõigata, meelitades ettevõtjaid mujaltki kui Saksamaalt. Retsept on lihtne: hakkamine Eesti e-residendiks.

  Uks Euroopa digiärisse: Eesti strateegia iduettevõtete ligitõmbamiseks

  Brasiilia väljaanne kirjutab, kuidas kõigest 1,3 miljoni elanikuga Eesti panustab oma ärikeskkonna rikastamisel digilahendustele ja välisidudele.

  E-residentsus: kõige avatum ettevõtluse ökosüsteem maailmas

  Üks suurimaid Hispaania ettevõtlusväljaandeid annab ülevaate sellest, miks Eesti on ükssarvikute eelistatud karjamaa, kuhu tasub oma firma luua.

  Eesti digiriik on eeskujuks kogu maailmale

  Eesti riik on suutnud ära kaotada ülearuse bürokraatia, võttes omaks digitaalse asjaajamise. Kas see võiks juhtuda ka mujal?