World Illustration

E-residentsus

E-residentsus on isikustaatus, mille abil Eesti lubab teiste riikide kodanikel turvaliselt kasutada oma avalikke ja erasektori e-teenuseid. E-residentsuse programm loodi 2014. aastal ja toimib valitsuse ning riigiametite koostöös. E-residendi digi-ID-kaardi omanik võib dokumente digitaalselt allkirjastada ja logida sisse portaalidesse ja infosüsteemidesse, mis tunnistavad Eesti ID-kaarti, sh võib e-resident luua Eesti ettevõtte. E-residentsus ei anna kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ja Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba.

E-residentsus 2.0 valge raamat

E-residentsus 2.0 valge raamat on strateegiline dokument, mis reastab 49 ettepanekut tulusama, mugavama ja turvalisema e-residentsuse arendamiseks. Valge raamat sündis 2018. aastal e-residentsuse programmi, Eesti riigiasutuste, eraettevõtete ja organisatsioonide koostöös ning sellesse panustas rohkem kui sada inimest.

Lae alla

E-residentsus toob Eestile otsest majanduskasu, suurendab Eesti tuntust terves maailmas, edendab kultuuri ja julgeolekut.
Vaata statistikat

E-residente on juba

73 915

E-residente elab maailma

173 riigis

Otsene majanduslik mõju riigile

50 miljonit eurot

Tutvu Eesti e-residentidega!

Eesti riigi unikaalne e-residentsuse programm on kokku kutsunud mitmekesise, uuendusmeelse ja üksteist toetava kogukonna. Eesti e-residendid on pärit maailma erinevatest nurkadest ja esindavad erinevaid eluvaldkondi. Nende hulgas on turismiettevõtjaid, äri- ja IT konsultante, e-kaubanduse ettevõtjaid, haridusmaailma uuendajaid, turundajaid, disainereid jpt. E-residentsus on kasulik kaugettevõtjatele, kelle töö ja elu on asukohast sõltumatud ning kes vajavad ligipääsu Euroopa Liidu turule, rahvusvahelistele makseteenusepakkujatele või kelle koduriigis on ettevõtte loomine ja juhtimine keeruline.

E-residendid aitavad Eesti ettevõtetel kasvada tuues rahvusvahelised kliendid koju kätte

Eesti ettevõtjad võidavad e-residentsusest tänu e-residentide ülemaailmsele kogukonnale, kellele on võimalik oma teenuseid pakkuda (näiteks raamatupidamisteenust, juriidilist abi, maksuteemadel nõustamist, kodulehedisaini jms).

Kliendid ikoon

Leia uusi kliente

Anna märku oma ärist, mille teenus pakuks huvi e-residentide loodud ettevõtetele!

Edasi