e-⁠residentsus

  Eesti on esimene riik maailmas, mis pakub väliskodanikele võimalust e-residendina osa saada oma arenenud digiriigi e-teenustest ning asutada Euroopa Liidu ettevõte 100% kaugteel ja asukohast sõltumata.

  e-⁠residentsuse kasu Eestile

  Kasvatab maksutulu Eesti riigile
  Võimestab ja mitmekesistab Eesti ettevõtlusruumi
  Suurendab Eesti mõju innovatiivse digiriigina
  E-resident saab digitaalselt allkirjastada dokumente ja logida sisse portaalidesse ning infosüsteemidesse, mis tunnistavad Eesti ID-kaarti. E-residentsus ei anna  kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ega Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba.

  e-⁠residentsus numbrites

  95,696

  e-residendi staatuse saanud inimest

  176

  riigist üle kogu maailma

  22,889

  Eesti ettevõtet on loonud e-residendid

  20%

  uutest Eesti ettevõtetest on e-⁠residentide loodud

  28%

  Eesti iduettevõtetest on loonud e-residendid

  120 mln

  eurot majanduslikku tulu Eestile

  Huvitab statistika?

  Vaata siia

  e-residentide lood

  Tuntud Soome räpparid tegid end esimeseks Eesti e-bändiks

  Soome üks suurimaid ja edukamaid räpipunte Teflon Brothers lõi käed Universal Music Estoniaga ja avaldas legendaarse Juice Leskineni loost uusversiooni «Eesti (On My Mind)». Ühtlasi sai kõigist räpparitest Eesti e-residendid.

  ELi edukaim kosmosemõjuisik: «Mina Marsile ei taha!»

  Euroopa Liidu olulisima kosmosemõjuisiku tiitliga pärjatud hollandlane Remco Timmermans on oma juriidilise pesa ehitanud Eestisse. Ta püüab ettevõttega SpaceSide OÜ maailmale selgeks teha, et kosmos ei kuulu vaid miljardäridele.

  Tunnustatud Šoti IT-ärinaine põgenes Brexiti eest Eestisse

  Suurbritannia lahkulöömine Euroopa Liidust tõi Eestisse tunnustatud Šoti iduettevõtja Vicky Brocki. E-residendi värskeim start-up võitleb ebaseadusliku kaubandusega internetis.

  Ukraina juurtega ettevõtja: meie töötajad pagevad lastega Tallinnasse, aga raske on lahkuda, tanklates pole kütust

  Ukraina juurtega Eesti e-residendi Alexander Storozhuki asutatud idufirma PRNEWS toob oma töötajad sõja eest Eestisse. Kui seni tegid ettevõtte 35 inimest tööd Lõuna-Ukrainas Mõkolaivis, siis praegune olukord sunnib neid kodumaalt pagema.

  Eestisse kolinud türklanna: see on suurepärane koht rahvusvaheliseks äriks

  Türklanna Arzu Altinay on rahvusvaheliselt populaarse turismifirma Walks in Europe omanik ja tegevjuht. Tänu e-residentsuse programmile on tegemist Eesti ettevõttega. Arzu peab e-residentsusega liitumist üheks oma elu parimaks otsuseks.

  Ettevõtja ja maailmarändur Dante Garcia: Eestis tunnen end kui kodus

  Argentiinlane ja e-resident Dante Garcia, kes on reisinud enam kui 60 riigis, jättis oma südame just Eestisse. Vestlesime temaga põnevamatest reisiseiklustest, palverännakutest, maailmakodanikuks olemisest ja loomulikult Eestist.

  Digiturvalisuse visiitkaart

  E-residentsuse programm on Eesti kui julge ja turvalise digiriigi visiitkaart, mille edu mootoriks on riigiasutuste tõhus koostöö. Kõik e-residendiks soovijad läbivad põhjaliku rahvusvahelise taustakontrolli, mille tagavad Politsei- ja Piirivalveamet, Kaitsepolitseiamet ning teised järelvalveorganid.

  Eesti ettevõtlus edeneb

  E-residendid aitavad kasvada Eesti kohalikel ettevõtetel. Tänu e-residentsusele jõuavad siia globaalsed ärid ja talendid, kes  elavdavad siinset ärikeskkonda, loovad töökohti ja kasvatavad kohalike firmade rahvusvahelist konkurentsivõimet.

  Virtuaalne turuplats

  Eesti ettevõtete eksporti toetaval e-residentuse virtuaalsel turuplatsil tegutseb üle 100 teenusepakkuja, kelle jaoks on programm loonud olulise ja kiiresti kasvava kliendibaasi. Turuplatsile on oodatud Eesti ettevõtted, kes aitavad e-residentidel läbi oma tugiteenuste äri arendama asuda.
  Liitu virtuaalse turuplatsiga

  Maailm räägib meist

  Miks küll saksa iduettevõtjad digitaalselt Eestisse emigreeruvad?

  Saksamaad tuntakse bürokraatliku riigina - digiriik Eesti on osanud sellest kasu lõigata, meelitades ettevõtjaid mujaltki kui Saksamaalt. Retsept on lihtne: hakkamine Eesti e-residendiks.

  Uks Euroopa digiärisse: Eesti strateegia iduettevõtete ligitõmbamiseks

  Brasiilia väljaanne kirjutab, kuidas kõigest 1,3 miljoni elanikuga Eesti panustab oma ärikeskkonna rikastamisel digilahendustele ja välisidudele.

  E-residentsus: kõige avatum ettevõtluse ökosüsteem maailmas

  Üks suurimaid Hispaania ettevõtlusväljaandeid annab ülevaate sellest, miks Eesti on ükssarvikute eelistatud karjamaa, kuhu tasub oma firma luua.

  Riikide valitsemise digipöördest Covid-19 valguses

  E-residentsuse tegevjuht Lauri Haav kirjutab maailma ühe mõjukaima majandusväljaande Forbes veergudel sellest, kuidas riigid saaksid digitaalsete lahenduste abil saab kodanike elu lihtsamaks muuta.

  Eesti digiriik on eeskujuks kogu maailmale

  Eesti riik on suutnud ära kaotada ülearuse bürokraatia, võttes omaks digitaalse asjaajamise. Kas see võiks juhtuda ka mujal?

  Edu sõltub ligipääsust, mitte asukohast

  Eesti e-residentsus pakub tööinimestele pandeemiajärgses maailmas võimalusi, mis esitavad väljakutse tavapärasele ettekujutusele edukusest.