Skip to content

  e-⁠residentide osalusel võrsub 38% eesti idufirmadest

  E-⁠residentsuse programm pakub Eesti startup-ökosüsteemile ainulaadset konkurentsieelist ja aitab ligi meelitada välistalente. Tänaseks on 38% Eesti idusektori ettevõtetest seotud mõne e-residendiga.

  e-⁠residentsus arvudes

  115 300+

  e-residendi staatuse saanud inimest

  59 800+

  kehtivat e-residendi digi-ID kaarti

  185

  riigist üle kogu maailma

  31 400+

  e-⁠residentide loodud Eesti ettevõtet

  20%

  uutest Eesti ettevõtetest aastas on e-⁠residentide loodud

  239 mln

  eurot tulu Eesti riigikassasse
  Rohkem statistikat

  uudised

  Esimene ja unikaalne

  Eesti on esimene riik maailmas, mis pakub väliskodanikele võimalust e-residendina osa saada oma arenenud digiriigi e-teenustest ning asutada Euroopa Liidu ettevõte 100% kaugteel ja asukohast sõltumata.

  Avatud digiriigi hüve

  E-resident saab digitaalselt allkirjastada dokumente ja logida sisse portaalidesse ning infosüsteemidesse, mis tunnistavad Eesti ID-kaarti. E-residentsus ei anna  kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ega Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba.

  e-residentide lood

  E-residentsuse saadikud Luke ja Ian: Eestil on maailmas palju fänne

  Ian Wagneri ja Luke Seelenbinderi ühine äri sai alguse 10 aastat tagasi USAs. Tänaseks elab Luke Šveitsis ja Ian Lõuna-Koreas, aga osa äritegevusest toimub hoopis e-residentsuse toel Eesti kaudu.

  E-residendi globaalne krediidiplatvorm harutaks ka eestlaste võlapuntraid

  Kanadas sündinud ja Ühendkuningriigis tegutseva Eesti e-residendist ettevõtja James Varga start-up DirectID loob finantssektoris revolutsiooni ja kaasas Tartus toimunud kohtumise järel 9 miljoni eurose kasvuinvesteeringu. Eestis võiks tema avatud pangandusel põhinev äriidee aidata lahendada kiirlaenude võlgade nõiaringi sattumise laiaulatuslikku probleemi.

  Hispaanias elav Eesti britist e-resident: tööelu tulevik on piiride kadumine

  Maya Middlemiss on vabakutseline kirjutaja, storyteller, konsultant ja podcaster, kelle kireks on tööelu tulevik. Maya äri kodu on Eestis, kuid ta ise elab hoopis päikeselises Hispaanias. Enam kui 20 aastat sõltumatut tööelu elanud Maya usub, et tööelu tulevik ongi piiride kadumine.

  Digiturvalisuse visiitkaart

  E-residentsuse programm on Eesti kui julge ja turvalise digiriigi visiitkaart, mille edu mootoriks on riigiasutuste tõhus koostöö. Kõik e-residendiks soovijad läbivad põhjaliku rahvusvahelise taustakontrolli, mille tagavad Politsei- ja Piirivalveamet, Kaitsepolitseiamet ning teised järelvalveorganid.
  Loe lähemalt

  Eesti ettevõtlus edeneb

  E-residendid aitavad kasvada Eesti kohalikel ettevõtetel. Tänu e-residentsusele jõuavad siia globaalsed ärid ja talendid, kes  elavdavad siinset ärikeskkonda, loovad töökohti ja kasvatavad kohalike firmade rahvusvahelist konkurentsivõimet.

  Äriteenuste ökosüsteem

  Eesti ettevõtete eksporti toetaval e-residentsuse turuplatsil (e-Residency Marketplace) tegutseb üle 130 teenusepakkuja, kelle jaoks on programm loonud olulise ja kiiresti kasvava kliendibaasi. Turuplatsile on oodatud Eesti ettevõtted, kes aitavad e-residentidel läbi oma tugiteenuste äri arendama asuda.
  Liitu e-residentide turuplatsiga