Skip to content

  e-⁠residentsus on toonud eesti riigikassasse üle 200 miljoni euro

  9. sünnipäeva tähistava e-⁠residentsuse tulu Eesti riigikassasse ületas kumulatiivselt 200 miljonit eurot. Juubeliaasta lävel liigub programm oluliste uuenduste suunas, millest suurimad on e-residendi füüsilisest digi-ID plastkaardist vabanemine ja kaugtuvastuse lahendus.

  e-⁠residentsus arvudes

  108 500+

  e-residendi staatuse saanud inimest

  60 000+

  kehtivat e-residendi digi-ID kaarti

  180+

  riigist üle kogu maailma

  28 000+

  e-⁠residentide loodud Eesti ettevõtet

  20%

  uutest Eesti ettevõtetest on e-⁠residentide loodud

  200 mln

  eurot tulu Eesti riigikassasse
  Rohkem statistikat

  uudised

  Esimene ja unikaalne

  Eesti on esimene riik maailmas, mis pakub väliskodanikele võimalust e-residendina osa saada oma arenenud digiriigi e-teenustest ning asutada Euroopa Liidu ettevõte 100% kaugteel ja asukohast sõltumata.

  Avatud digiriigi hüve

  E-resident saab digitaalselt allkirjastada dokumente ja logida sisse portaalidesse ning infosüsteemidesse, mis tunnistavad Eesti ID-kaarti. E-residentsus ei anna  kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ega Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba.

  e-residentide lood

  E-residendist Grammy-võitja: tehisaru toob siitilmast lahkunud artistid tagasi

  Hispaanias elava argentinlasest e-residendi Cristian Larrosa konsultatsiooniettevõte nõustab alustavaid artiste, et kaitsta neid muusikatööstuse kahjulike lepingute eest. Ka ise muusikuna tegutsev ettevõtja aitab artistidel leida oma unistuste teostamiseks rahastust, kasutades oma loomingut varana, ning rakendada uusi tehnoloogiaid produktiivsuse tõstmiseks.

  Lõuna-Aafrika juurtega e-resident tuli Tallinna elama: „Vabadus kõndida varahommikusel tänaval, kõrvaklapid peas, on hindamatu!“

  Lõuna-Aafrika Vabariigi sooja kliima, lõputuna tunduvate liivarandade, laguunide, aukartust tekitavate mägede ja metsiku looduse vahetamine talviselt pimeda Tallinna vastu oleks katsumus ka kõige tugevamale. XiaXiahn Vaccalluzzo (50) võttis selle keerulise teekonna aga ette koos terve perega. „Mul on väga vedanud, et sain Eestisse kolida ühes ema, tütre ja tütretütrega ehk kokku nelja generatsiooni naistega, kes saavad üksteisele toeks olla,“ räägib Xia.

  Ukrainlasest e-resident pööras igasügisese nuhtluse tulutoovaks äriks

  Eesti ukrainlasest e-residendi Oleksandr Sobolenko ettevõte Releaf toodab maailmas ainulaadsel viisil puulehtedest tselluloosi ja valmistab sellest edukalt paberit. Puulehtedest paber tundub nagu käsitööpaber, kuid on palju väiksema jalajäljega ning lehepaberist tehtud kotte kasutavad mitmed tuntud firmad. Tulevikus võib puulehtedest tselluloosi tootev tehas tulla ka Eestisse.

  Digiturvalisuse visiitkaart

  E-residentsuse programm on Eesti kui julge ja turvalise digiriigi visiitkaart, mille edu mootoriks on riigiasutuste tõhus koostöö. Kõik e-residendiks soovijad läbivad põhjaliku rahvusvahelise taustakontrolli, mille tagavad Politsei- ja Piirivalveamet, Kaitsepolitseiamet ning teised järelvalveorganid.

  Eesti ettevõtlus edeneb

  E-residendid aitavad kasvada Eesti kohalikel ettevõtetel. Tänu e-residentsusele jõuavad siia globaalsed ärid ja talendid, kes  elavdavad siinset ärikeskkonda, loovad töökohti ja kasvatavad kohalike firmade rahvusvahelist konkurentsivõimet.

  Virtuaalne teenuste ökosüsteem

  Eesti ettevõtete eksporti toetaval e-residentuse virtuaalsel turuplatsil tegutseb üle 100 teenusepakkuja, kelle jaoks on programm loonud olulise ja kiiresti kasvava kliendibaasi. Turuplatsile on oodatud Eesti ettevõtted, kes aitavad e-residentidel läbi oma tugiteenuste äri arendama asuda.
  Liitu virtuaalse turuplatsiga

  Maailm räägib meist

  Eesti jätkab kaugettevõtluse kuumima sihtkohana

  Eestit külastanud ajakirjanik vahendab maineka majandusajakirja lugejatele Eesti digitaalset edulugu.

  Eesti – digitaalsete ettevõtjate sihtkoht

  Üks suurimaid Hispaania ajalehti kajastab Eestit kui ettevõtlike hispaanlaste meelispaika, läbi e-residentide lugude.

  Miks küll saksa iduettevõtjad digitaalselt Eestisse emigreeruvad?

  Saksamaad tuntakse bürokraatliku riigina - digiriik Eesti on osanud sellest kasu lõigata, meelitades ettevõtjaid mujaltki kui Saksamaalt. Retsept on lihtne: hakkamine Eesti e-residendiks.

  Uks Euroopa digiärisse: Eesti strateegia iduettevõtete ligitõmbamiseks

  Brasiilia väljaanne kirjutab, kuidas kõigest 1,3 miljoni elanikuga Eesti panustab oma ärikeskkonna rikastamisel digilahendustele ja välisidudele.

  E-residentsus: kõige avatum ettevõtluse ökosüsteem maailmas

  Üks suurimaid Hispaania ettevõtlusväljaandeid annab ülevaate sellest, miks Eesti on ükssarvikute eelistatud karjamaa, kuhu tasub oma firma luua.

  Eesti digiriik on eeskujuks kogu maailmale

  Eesti riik on suutnud ära kaotada ülearuse bürokraatia, võttes omaks digitaalse asjaajamise. Kas see võiks juhtuda ka mujal?